Afşin’de Doğalgaz Abone İşlemleri Başladı

KAHRAMANMARAŞ (AA) – Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde doğalgaz şehir içi dağıtım şebekesi çalışmaları kapsamında abonelik işlemleri başladı.

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) tarafından 2015 yılında ihalesi yapılan, Afşin-­Elbistan ve Divriği Doğalgaz Boru Hattı Projesi kapsamında şehir içi doğalgaz dağıtım işini üstlenen Arsan Maraş Doğalgaz AŞ (ARMADAŞ) Afşin Şube Müdürlüğü Afşin’de doğalgaz abone açtırma işlemlerine başladı.

ARMADAŞ Afşin-Elbistan Şube Müdürü Cihangir Turan, Afşin ve Elbistan’da yoğun bir doğalgaz altyapı çalışmalarının ardından abonelik işlemlerinin başlatıldığını belirterek, gaz verme sürecine girildiğini söyledi.

Çalışmalar kapsamında servis kutusu bağlanan her vatandaşın abonelik işlemini yaptırabileceğini belirten Turan, şunları kaydetti:

“4 Haziran 2018 tarihi itibarıyla Afşin ve Elbistan’a abonelik işlemlerini başlattık. Bugün itibarıyla servis kutusunu koyduğumuz her yerden, her binada doğalgaz abone açtırma işlemi yapabilir. En geç 3 ay içerisinde de doğalgazı evlere vermiş olacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir